موضوع

ملکه انگلیس قصد کناره‌گیری ندارد

ملکه انگلیس قصد کناره‌گیری ندارد
منابع نزدیک به دربار انگلیس تاکید کردند الیزابت دوم قصد ندارد به نفع شاهزاده چارلز از سلطنت کناره گیری کند و با تاکید بر شعار “اول وظیفه، اول کشور” به کارش ادامه می دهد.
به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه ساندی تایمز، منابعی در دربار انگلیس می گویند الیزابت دوم، ملکه انگلیس همچنان به انجام وظایفش متعهد است. آنها ادعاهای مطرح شده مبنی بر اینکه او در آینده نزدیک خواستار اجرای قانون نایب السلطنتی می شود را رد کردند.
سه منبع مطلع به صورت جداگانه تاکید کردند که نه کاخ باکینگهام و نه دفتر ولیعهد برنامه ای برای نایب السلطنتی ندارند. مقام های کاخ در این رابطه اظهار نظر نکردند اما به تعهد ملکه در ۲۱ سالگی اشاره کردند. او گفته بود: “اعلام می کنم که برای مابقی عمرم، چه بلند چه کوتاه، زندگی خودم را وقف خدمت به کشورم کنم.”
طبق قانون سال ۱۹۳۷ بریتانیا در رابطه با نایب السلطنه، پادشاه یا ملکه می تواند در صورت ناتوانی ناشی از بیماری قسمت هایی از وظایفش را به ولیعهد خود منتقل کند.

ارسال نظر

شاید از کد اچ تی ام ال HTML استفاده نماید : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>