توسعه پایدارمحیط زیست
موضوعات داغ

تغییرات آب و هوایی، آلودگی هوا و تاثیرات آن بر زندگی

بر اساس گزارشات رسمی 91 درصد ساکنین کلانشهرها هوای پاک تنفس نمی کنند.

 

در این سخنرانی بیان شده است که گرمایش زمین موجب کاهش اختلاف دمای بین قطب و عرض های پایین جغرافیایی و در نتیجه آشفتگی رودباد جنب قطبی می شود.

این شرایط باعث افزایش وقوع مخاطرات جوی و اقلیمی در کره زمین می شود. با توجه به افزایش نقش سازمان هواشناسی در ارائه خدمات هواشناسی و اقلیمی و مدیریت مخاطرات جوی و اقلیمی در شرایط تغییر اقلیم، پیشنهاد شد تا سازمان هواشناسی از زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی خارج و به ریاست جمهوری منتقل گردد و در هیات دولت عضویت داشته باشد.

دکتر ایمان بابائیان، اقلیم شناس

…………………

آنچه درباره آلودگی هوای شهری بایستی بدانیم

 

بر اساس گزارشات رسمی ۹۱ درصد ساکنین کلانشهرها هوای پاک تنفس نمی کنند. آلودگی هوا قاتلی نامرئی و بی رحمی است که باید بیشتر به آن توجه کنیم . بخش حمل ونقل نقش اصلی را در آلودگی هوای شهر ها دارد. مدیرت مصرف انرژی ، کاهش انتشار آلاینده ها از مبدا، توسعه حمل و نقل پاک و مدیریت واحد شهری اقداماتی موثر در کاهش و کنترل آلودگی هوا است.

According to official reports, 91% of metropolitan residents do not breathe clean air. Air pollution is an invisible and cruel killer that we should pay more attention to. The transportation sector plays a major role in urban air pollution. Managing energy consumption, reducing emissions from the source, developing clean transportation, and managing the urban unit are effective measures to reduce and control air pollution.

……………………

سید محسن مدنی :چه زحمتی که برای برگزاری تداکس کشیدم  و خدا را شاکرم که یک آگاهی کاملا علمی توسط اساتید محترم دانشگاه هر چند کوچک در جامعه در زمینه تغییرات آب و هوائی، آلودگی هوا و محیط زیست صورت گرفت. از اساتید محترم جناب دکتر بابائیان و جناب دکتر اسماعیلی بعنوان سخنران و مرکزنوآوری شهرداری که حمایت کردند، سپاسگزارم.

 

بی مزد بود و مِنَّت هر خدمتی که کردم

یا رب مباد کس را مخدومِ بی عنایت

رندانِ تشنه لب را آبی نمی‌دهد کس

گویی ولی شناسان رفتند از این ولایت

نمایش بیشتر

سید محسن مدنی بجستانی

مهندس برق قدرت - فوق لیسانس علوم سیاسی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا