موضوع

جزایر گالاپاگوس – اکوادور

ecuador10-139411151411

جزایر گالاپاگوس -اکوادور

Galápagos Islands

 

جزایر گالاپاگوس مجمع الجزایر آتشفشانی هستند. آنها در هر دو طرف از خط استوا در اقیانوس آرام توزیع شده اند. این جزایر دارای تعداد زیادی از گونه های بومی هستند، (لاکپشتهای غول پیکر) که یکی از دلایل معروفیت آنها هستند.

جزایر گالاپاگوس در شرق اقیانوس آرام در ۹۷۳ کیلومتری سواحل غربی آمریکای جنوبی قرار گرفته است. نزدیکترین خشکی به این جزایر در ۹۲۶ کیلومتری شرق آن و سرزمین اصلی کشور اکوادور بوده که این جزایر به آن تعلق دارد.

جزایر گالاپاگوس شامل ۷٬۸۸۰ کیلومتر مربع خشکی و ۴۵٬۰۰۰ کیلومتر مربع دریا می‌باشد. بزرگترین جزیره آن با نام ایزابلا دارای وسعتی برابر با ۵۸۲۷ کیلومتر مربع است و در حدود سه چهارم کل خشکی‌های این مجمع الجزایر را تشکیل می‌دهد. مرتفع‌ترین نقطه در این جزایر، قله آتشفشانی وولف با ارتفاع ۱٬۷۰۷ متری از سطح آب‌های آزاد، در جزیره ایزابلا واقع شده است گالاپاگوس از ۱۸ جزیره اصلی و ۳ جزیره فرعی و کوچک‌تر و همچنین ۱۰۷صخره وجزیره‌های خرد تشکیل شده است.

galapagos-islands-wildlife-discovery-big

Galapagos-islands

galapagos-islands-espanola-island-marine-iguana

Galapagos-Islands-Tortoise-1024x768

Galapogas-3-of-5

galapagos-islands-sea-lion-at-market

800px-Grapsus_grapsus_Galapagos_Islands

Genovesa-Island-Darwin-Bay-frigate-bird-620x410

SulaNebouxi

galapagos-islands-aerial-view-at-volcano-crater

Galapagos-Islands-Red-Mangrove-Aventura

galapagos-islands_santa-cruz_boats_1

ارسال نظر

شاید از کد اچ تی ام ال HTML استفاده نماید : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>