انرژی تجدید پذیرتوسعه پایدارسیاست گذاری انرژی

مردم سوئیس به خروج از انرژی هسته ای رأی دادند

مردم سوئیس روز یکشنبه ۲۱مه طی رفراندمی از قانون منع احداث نیروگاههای اتمی جدید حمایت کردند. به گزارش خبرگزاری فرانسه، در رفرندام روز گذشته بیشتر از ۵۸ در سوئیسی ها به انرژی سبز یا اکولوژیک و محدودیت مصرف انرژی رأی دادند.

بر اساس نتایج اعلام شده از سوی دولت فدرال سطح مشارکت در رفراندم به بیشتر از ۴۲ درصد بوده است و این رقم در کشوری که معمولا سالانه دو تا سه بار در مورد موضوعات مختلف رفراندم برگزار می کند، یک درصدی متوسط را نشان میدهد.

دولت سوئیس درست چند هفته بعد از سونامی بزرگ ماه مارس ۲۰۱۱ در ژاپن که منجر به حادثه اتمی فوکوشیما شد، تصمیم گرفت همه نیروگاه های اتمی این کشور را تعطیل کند اما پارلمان تنها در سال ۲۰۱۶ به قانون مربوط به این تعطیلی رأی داد.

 

سوئیس چهار نیروگاه اتمی دارد که در آن ۵ رآکتور فعال هستند و حدود یک سوم انرژی برق در این کشور را تولید می کنند. دولت سوئیس ابتدا تصمیم گرفته بود تا سال ۲۰۳۴ استفاده از نیروگاههای هسته ای را متوقف کند اما اکنون در نظر دارد این تصمیم در سال ۲۰۵۰ عملی گردد.

در نتیجه رفراندم روز گذشته دولت تصمیم دارد با تعیین سطح متوسط مصرف انفرادی و سالانه، استفاده از انرژی را تا سال ۲۰۳۵ حدود ۴۳ در صد کاهش دهد.

نمایش بیشتر

سید محسن مدنی بجستانی

مهندس برق قدرت - فوق لیسانس علوم سیاسی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا