تحلیل و یادداشت
موضوعات داغ

معامله قرن ادامه دیوانگی های هرتسل

طرح معامله قرن که توسط گروهی متوهم و خودشیفته طراحی مثلا شده و دیروز توسط لیدر آنها ترامپ معرفی شد جای بسی حیرت از این همه ساده انگاری مسایل جامعه شناسی سیاسی رادارد، کشور ها وقلمروها را مانند کیک تقسیم کردو جالب است جمعی را که در این کیک حق مسلم دارند را پشت در در سرما و گرما برای همیشه از حقشان محروم کرد.
اینکه حق حاکمیتی قدش شریف به اسرائیل واگذار شود و به فلسطینیان گفته شود کنار بیت المقدس و با چند محله شرقی برای خودتان پایتختی بسازید و به چند محله شرقی وصلش کنید فرق دارد تا اینکه قدس راپایتخت فلسطین بدانیم ، بعدم حق حاکمیتی یهود از کجا می آید از تاریخ ، خیلی خوب اگر تاریخ هست قبل از بنی اسرائیل این سرزمین ساکنینی داشته است وعیسی مسیح هم از قوم بنی اسرائیل است و پیروان اولیه او قبل از گرویدن امپراطوری رم به مسیحیت جمع کثیری از یهودیان و یونانی ها بودند و بعد از ورود اسلام مهاجرت اعراب و ترکیب شدن قومی شدت گرفته است آیا یهودیان تغییر دین داده حق حاکمیتی ندارند اما یهودیان سفاردی و اشکنازی که ساکن در این منطقه نبوده اند(اروپای شرقی، اسپانیا و ..) با گرویدن به صهیونیسم جهانی حق حاکمیت دارند؟!! عجباااااااا
حق برگشت فلسطینیان و زمین های اشغالی آنها چه خواهد شد؟ توطئه صهیونیسم برای خراب کردن مسجد القصی و ساخت هیکل مثلا سوم, خیلی مسائل را روشن تر خواهد نمود.
عموما تشکیل دو حکومت مستقل در یک سرزمین واحد کاری نشدنی وغیر ممکن است که همیشه این نزاع ها ادامه خواهد داشت.
آقا ترامپ اینگار می خوای از طرح نئوکنعان و درخت صلح زیتون مسیح ام رونمایی کنم ها……….

نمایش بیشتر

سید محسن مدنی بجستانی

مهندس برق قدرت - فوق لیسانس علوم سیاسی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا