موضوع

تامین سوخت هواپیما با گیاهان و ایجاد سوخت گیاهی

images (2)-139411132334

 

Aviation biofuel

محققان یک فناوری جدید را طراحی کرده‌اند که زیست‌ توده لیگنوسلولزی را به یک جایگزین سوخت جت تبدیل می‌کند، دستاوردی که می‌تواند بزودی سوختهای زیستی را به یک جایگزین کم هزینه و سازگار با محیط زیست برای سوختهای جت گران تبدیل کند.زیست‌توده لیگنوسلولزی یک منبع طبیعی وافر است که شامل بخشهای غیر خوردنی محصولات کشاورزی و همچنین علفها، درختان و دیگر زیست‌توده‌های «چوبی» است.
فناوری پیشنهادی منوط بر تولید کارآمد اسید لوولینیک و فورفورال از قندهایی است که معمولا در زیست‌توده‌ها لیگنوسلولزی وجود دارند.این دو ترکیب سپس به مخلوطی از مواد شیمیایی تبدیل می‌شوند که از اجزای اصلی سوختهای هوانوردی بدست آمده از تیل غیر قابل تشخیص است.این فناوری با مشارکت چند دانشگاه به نمایش گذاشته شد که تخصص خود را در پردازش زیست‌توده، طراحی کاتالیزور، مهندسی واکنش و مدلسازی پردازش در کنار هم قرار دادند.
این پژوهش به ارائه رویکردی جامع به سوی پردازش ساده زیست‌توده به منظور تولید سوختهای هواپیمایی پرداخته است.
این تیم متشکل از چند دانشگاه به رهبری جورج هوبر، استاد مهندسی شیمی و زیست دانشگاه ویکونسین-مدیسون آمریکا نتایج خود را در مجله Energy and Environmental Science منتشر کرده‌اند.

Biofuels Probably Have a Brighter Future in Aviation than Ground Transport

سوخت های گیاهای در هوا موفق تر خواهند بود.

Green-engine-537x359

ارسال نظر

شاید از کد اچ تی ام ال HTML استفاده نماید : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

همکاری