موضوع

دریاچه کنستانس – کشورهای آلمان ، اتریش و سوئیس + ویدیو

bodensee-1-1-139503200958

دریاچه کنستانس Lake Constance

در شرق جنگل سیاه حومه های زیبای بسیاری وجود دارند، هرچند همه آنها در یک سطح نیستند. شهرهای کوچک جذاب بسیارند، اما هیچکدام به پای شهر قرون وسطایی توبینن Tubingen نمی رسند. در این شهر دانشگاهی دانشجویان در امتداد رودخانه قایق سواری می کنند روتویل Rottweil  نیز با دیوارها و برج های قرون وسطایی ارزش تغییر مسیر را دارد. اما اغلب بازدیدکنندگانی که از این مسیر می گذرند به سمت دریاچه کنستانس Lake (بودنسی به زبان آلمانی) می روند که یک مجموعه دریاچه بزرگ بین اتریش و سوئیس بوده و از جنوب به آلپ می رسد.

دریاچهٔ کنستانس که در آلمانی بودِنزی یا دریاچهٔ بودِن (به آلمانی: Bodensee) نیز نامیده می‌شود، دریاچه‌ای کوهستانی به

مساحت ۵۳۹ کیلومتر مربع و هم‌مرز با کشورهای سوئیس در جنوب، آلمان در شمال و اتریش در شرق آن است. دریاچه ۶۸ کیلومتر طول و ۲۵۲ متر عمق در عمیق ترین نقطه و ۱۴ کیلومتر عرض دارد و توسط رود راینتغذیه می‌شود. دریاچهٔ کنستانس در کنار شهر کنستانتس به دو بازوی اونترزی یا پایین‌دریاچه (به آلمانی: Untersee) و اوبرلینگر زی (به آلمانی: Überlinger See) تقسیم می‌شود. همچنین بدنهٔ اصلی دریاچه، اوبرزی یا بالادریاچه (به آلمانی: Obersee) نامیده می‌شود.

 

از مهمترین شهرهای کنار این دریاچه ، فردریش هافن و لیندو در آلمان ، برینگز در اتریش و رورشاخ در سوئیس می باشند .

farhangnews_132149-376191-1435147648

ارسال نظر

شاید از کد اچ تی ام ال HTML استفاده نماید : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>