انرژیانرژی تجدید پذیرانرژی فسیلیسیاست گذاری انرژی
موضوعات داغ

سه موتور جدید که نسل خودرو های الکتریکی را دگرگون می‌کند

جنرال موتورز امروز بر تعهد خود در برق رسانی خودروهای خود تأکید می کند زیرا سه موتور الکتریکی جدید را معرفی کرده است که به نسل بعدی خودروهای الکتریکی نیرو خواهند داد.

 

به گزارش برق نیوز، این غول خودروسازی می‌خواهد تا ۳۰ خودروی الکتریکی در لیست خود داشته باشد که تا سال ۲۰۲۵ در سراسر جهان به فروش خواهد رسید و بسیاری از آن‌ها از یک (یا چند) از این موتور‌های تازه رونمایی شده تغذیه خواهند کرد.

اولین موتور به طور خاص برای کاربرد‌های دیفرانسیل جلو طراحی شده است، قدرت آن ۱۸۰ کیلو وات (۲۴۱ اسب بخار) است. این موتور یک آهنربای دائمی است که گفته می‌شود گشتاور بسیار خوبی را ارائه می‌دهد، هرچند هنوز هیچ گشتاور واقعی ارائه نشده است.

قدرتمندترین موتور سه گانه ۲۵۵ کیلووات (۳۴۱ اسب بخار) است که به جی ام سی هامر EV آینده راه پیدا می‌کند. به گفته سازنده، سه موتور از این موتور‌ها با مجموع ۱۰۰۰ اسب بخار قدرت خواهند داشت.

موتور سوم یک موتور آهنربای دائمی نیست، بلکه یک موتور القایی است. قدرت آن تنها ۶۲ کیلووات (۸۳ اسب بخار) است و طوری طراحی شده است که در خودرو‌های الکتریکی چهارچرخ محرک استفاده شود. جنرال موتورز آن را به عنوان یک موتور کمکی توصیف می‌کند و از آنجایی که یک موتور القایی است، می‌تواند در صورت نیاز به برق، آن را بدون نیاز به کلاچ مکانیکی فراهم کند.

منبع: خبر خودرو

نمایش بیشتر

سید محسن مدنی بجستانی

مهندس برق قدرت - فوق لیسانس علوم سیاسی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا