غذاها و آشپزی ملل و کشورها

غذای لبنانی و آداب و رسوم غذایی در لبنان

غذای لبنانی و آداب و رسوم غذایی در لبنان- غذاها و آشپزی ملل و کشورها

 

غذاهای لبنانی معمولاً از نوع مدیترانه ای است. اکثر غذاهای سنتی لبنانی بسیار ساده تهیه می شوند و بیشتر از غلات ، حبوبات و سبزیجات در آنها استفاده می شود . گاهی اوقات از یک ماده غذایی مثلاً نخود به روش های مختلف در انواع غذاها استفاده می شود . در غذاهای لبنانی از موادی مانند ماست ، پنیر ، خیار ، بادمجان، نخود ، انواع مغزها مانند بادام و پسته و … و گوجه فرنگی و کنجد استفاده می شود . این مواد غذایی بسیار هنرمندانه با یکدیگر مخلوط شده و غذاهای بسیار متنوع و فراوانی از آنها حاصل می شود . از جعفری و نعنا نیز به همان فراوانی پیاز ، سیر و لیمو استفاده می شود . غذاهای لبنانی معمولاً تند و تیز و پر ادویه هستند .در واقع آشپزهای لبنانی بیش از آنکه به انواع سس ها متکی باشند، به ادویه جات و تازگی مواد غذایی توجه می‌کنند. جالب است بدانید، لبنانی ها ندرتا از چربی های حیوانی در غذایشان استفاده می‌کنند و مصرف کره و خامه را فقط به چند دسر محدود کرده اند. در ضمن، گوشت پرندگان را هم به گوشت قرمز ترجیح می‌دهند. اما اگر قرار به خوردن گوشت قرمز باشد، مردم ساحل نشین لبنان، گوشت گوسفند و مردم مناطق کوهستانی گوشت بز را انتخاب می‌کنند. به ندرت می‌توان غذایی لبنانی را پیدا کرد که فاقد روغن زیتون، سیر و آبلیمو باشد. همچنین بیشتر غذاهای لبنانی با کباب کردن، تنوری کردن یا خوابانده شدن در روغن زیتون تهیه می‌شوند

لبنانی ها قبل از غذای اصلی پیش غذای مفصلی را سرو می‌کنند. هر کدام از این پیش غذاها داخل بشقاب های کوچکی گذاشته می‌شود که به مجموعه آنها مزا (meza) هم گفته می‌شود. مزا لبنانی از دو سالاد بسیار خوشمزه به نام تبوله فتوش، حمص (ترکیبی از نخود، کشک و روغن زیتون)، بابا غنوج (چیزی شبیه حلیم بادمجان)، سمبوسه، دلمه برگ مو، کیبه، چیز رول و… تشکیل می‌شود. انواع باقلوا، پودینگ برنج و نوعی شیرینی به نام «اُم‌علی» نیز به عنوان دسر در لبنان استفاده می‌شود. («ام علی» نوعی شیرینی مربایی‌ است که از نارگیل، کشمش و شیر تهیه می‌شود.). پیش غذاها معمولاً بدون استفاده از کارد و چنگال سرو می شوند

 بعد از پیش غذاها، غذای اصلی آورده می‌شود که عمدتا انواع کباب است. کنار کباب ها استفاده از برنج مرسوم نیست اما استفاده از سیب زمینی سرخ کرده، کشک و از همه مهم تر ماست چکیده در سفره لبنانی بسیار رایج است. اما یکی از عادت های بسیار بد لبنانی ها این است که آن ها عموما بعد از غذا قلیان می‌کشند

یک وعده غذای لبنانی مانند شام یا نهار با پیش غذا شروع می شود که به آن «مزه » می گویند . این پیش غذا می تواند فقط شامل سالاد و یک ظرف پر از انواع مغزها باشد و یا حدود ۳۰ الی ۴۰ نوع اردور باشد که معمولاً در مناسبت ها و میهمانی ها به صد نوع نیز می رسد . غذای اصلی معمولاً متشکل از گوشت (معمولاً گوشت بره) و مرغ و ماهی همراه با برنج می باشد که پس از پیش غذا سرو می شود . دو نوع نان وجود دارد : یک نوع نان عربی که دو لایه است و یک نوع نان نازک که در تنور پخته می شود .

وعده غذایی نهار معمولاً بین ساعت ۱۲ ظهر تا ۳ بعد از ظهر خورده می شود و ممکن است مدت ۲ ساعت یا حتی بیشتر به طول انجامد . بسیاری از غذاها با دست راست خورده می شوند معمولاً با تکه هایی از نان که در دست گرفته می شود و کار قاشق را انجام می دهد . مثلاً «تبوله» که یک سالاد معروف لبنانی است با کاهو خورده می شود که کاهو کار قاشق را در اینجا انجام می دهد . پیش غذاها معمولاً بدون استفاده از کارد و چنگال سرو می شود . استفاده از نان های عربی به جای قاشق و چنگال همچنان از قدیم الایام به جا مانده است .

آداب-غذا-خوردن-در-لبنان-1

در لبنان بسیاری از غذاها با دست راست و معمولاً با تکه هایی از نان که در دست گرفته می شود و کار قاشق را انجام می دهد خورده می شوند. استفاده از نان های عربی به جای قاشق و چنگال همچنان از قدیم الایام به جا مانده است. همچنین «تبوله» که یک سالاد معروف لبنانی است با کاهو خورده می شود؛ یعنی کاهو کار قاشق را انجام می دهد

نان معروف عربی به نام «پیتا» و همچنین برنج از مواد غذایی پر مصرف می باشد ، پاستا نیز بسیار رایج است . خوردن دوغ همراه با غذا بسیار رایج می باشد . در لبنان خوردن غذا همراه و در جمع خانواده بسیار رایج است و افراد معمولاً به تنهایی غذا نمی خورند . لبنانی ها رفتن به رستوران همراه با خانواده و غذا خوردن در بیرون از خانه را یک رفتار اجتماعی می دانند .

یکی از موادی که حتماً باید به هنگام صرف صبحانه ، نهار و شام بر سر میز باشد زیتون است . یعنی حتی اگر هیچ غذایی برای مهمانتان آماده نکرده اید اما زیتون باید بر سر میز باشد ، یعنی اگر میز غذا پر از انواع غذا ها باشد ولی از زیتون خبری نباشد این میز غذا کامل نیست ، و این اهمیت زیتون را در نزد لبنانی ها نشان می دهد ! زیتون لبنانی (سبز سیاه) کمی تلخ مزه است اما خیلی خوش طعم می باشد .

نوع غذا در مناسبت های خاص : ماه رمضان که ماه روزه داری مسلمانان می باشد ، یکی از مناسبت هایی است که به هنگام افطار غذاهای مخصوص صرف می شود از قبیل سوپ و غذایی به نام فاتح (ماست و نخود) ، و کاربوج (شیرینی حاوی انواع مغزها) را می توان نام برد .

 در لبنان خوردن غذا همراه و در جمع خانواده بسیار رایج است و افراد معمولاً به تنهایی غذا نمی خورند . لبنانی ها رفتن به رستوران همراه با خانواده و غذا خوردن در بیرون از خانه را یک رفتار اجتماعی می دانند.

یکی از موارد جالب در وعده های غذایی لبنانی ها وجود حتمی زیتون در سفره یا سر میز است. یعنی یک لبنانی حتی اگر هیچ غذایی برای مهماننش آماده نکرده باشد، اما زیتون را حتما سر میز می گذارد. این نشان دهنده ی اهمیت زیتون نزد لبنانی هاست.  از نظر آن ها اگر میز غذا پر از انواع غذا ها باشد ولی از زیتون خبری نباشد این میز غذا کامل نیست. زیتون لبنانی ،سبز سیاه و کمی تلخ مزه است اما طعم خوشایندی دارد.

غذاهای لبنانی همیشه مورد علاقه توریست هایی است که به لبنان می روند. در سال های اخیر رستوران های لبنانی در کشورهای غربی زیاد شده اند و این نشان دهنده مورد استقبال قرار گرفتن غذاهای لبنانی نزد غربی ها است .

به طور کلی باید گفت غذای لبنانی تلفیقی است از یک آشپزی اروپایی با چاشنی ها و مزه های شرقی که نقش بزرگی در غذاهای مدرن عربی ایفا کرده است. امروزه غذاهای لبنانی به عنوان نمادی از غذاهای عربی در جوامع بین الملل شناخته می شود.

 

برخی از غذاهای معروف لبنانی

بابا گانوش : ترکیبی است از بادمجان کبابی ، کنجد، روغن زیتون ، آب لیمو و پوره سیر البته این غذا به عنوان سس استفاده می شود .

فلافل : ترکیبی است از نخود و سیر .

فتوش : نوعی سالاد ، ترکیبی از گوجه فرنگی ، خیار و یک نوع نان خشک به نام کروتن .

حموس : ترکیبی از پوره نخود ، لیمو ، کنجد و سیر که به عنوان سس استفاده می شود .

تبوله : نوعی سالاد ، مرکب از گوجه فرنگی ، نعنا و جعفری

شاورما : همان کباب ترکی است که به عربی شاورما می گویند .

باقلوا : یک نوع دسر لبنانی که ترکیبی است از انواع مغز ها و عسل

منبع:

http://www.homatia.com

نمایش بیشتر

سید محسن مدنی بجستانی

مهندس برق قدرت - فوق لیسانس علوم سیاسی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا