توریسم، سفر، گردشگریکسب و کار و استارت آپ

باربادوس، جزیره‌ای زیبا برای دورکاری در دوران اپیدمی کرونا + ویزای ۱۲ ماهه

 

کشور جزیره‌ای باربادوس، با ارائه ویزای فرودگاهی، درهای خود را به روی مردمی که از سراسر دنیا می‌خواهند یک سال در «بهشت» زندگی کنند باز کرد.

این ویزای جدید ۱۲ ماهه برای افرادی در نظر گرفته شده که می‌توانند از راه دور کار کنند. این تصمیم با توجه به آن اتخاذ شده که دوران قرنطینه ویروس کرونا نشان داد امکان کار کردن از راه دور بیش از آن‌ چه تصور می‌شد وجود دارد.

باربادوس (به انگلیسی: Barbados) کشور جزیره‌ای است که میان دریای کارائیب و اقیانوس اطلس شمالی و شمال شرق ونزوئلا قرار گرفته‌است. پایتخت آن بریج‌تاون است. همه کشور باربادوس تنها از یک جزیره تشکیل شده و این جزیره جزو جزایر بادپناه به‌شمار می‌آید که در آنتیل کوچک قرار گرفته‌است. باربادوس شرقی‌ترین خشکی در منطقه آنتیل است. زبان رسمی باربادوس انگلیسی و واحد پول آن دلار باربادوس است. زبان گفتاری رایج اما بـِیجـِن است که یک زبان کریٶل (آمیخته) است که اساس آن انگلیسی است. زبان تخصصی این مردمان در سال‌های استعمار بیشتر انگلیسی بوده‌است.

باربادوس بیرون از نوار اصلی توفان‌های اقیانوس اطلس واقع شده‌است. جمعیت باربادوس در حدود ۲۸۰ هزار نفر است که حدود ۱۱۰ هزار نفر از آنان در شهر بریج‌تاون یا پیرامون آن زندگی می‌کنند. نام این کشور در زبان انگلیسی «باربـِیدُس» تلفظ می‌شود. ۹۳ درصد مردم باربادوس سیاه‌پوست هستند و ۹۵ درصد از جمعیت کشور پیرو دین مسیحی می‌باشند.

دریانوردان اسپانیایی در اواخر سده پانزدهم از این جزیره دیدن کرده و آن‌ها جزئی از ممالک خالصه پادشاه خود نامیدند. این جزیره برای نخستین بار در سال ۱۵۱۱ بر روی نقشه‌های اسپانیایی ترسیم شده‌است. این کشور در سال ۱۹۶۶ مستقل شد و هم‌اینک از جزایر توریستی کارائیب است.”

باربادوس
باربادوس

در ماه‌های اخیر شمار بسیاری از خانه کار کرده‌اند و بسیاری از کمپانی‌ها دفاتر خود را کوچک‌تر کرده یا به طور کامل کارهایشان را از راه دور انجام می‌دهند. در این شرایط، گذراندن یک سال در جزایر کارائیب محتمل به‌ نظر می‌رسد.

این ویزای یک ساله دو هزار دلار (۱۵۷۰ پوند) برای هر نفر و سه هزار دلار (۲۳۵۵ پوند) برای هر خانواده هزینه دارد.

بعد از پایان یک‌ سال هم امکان تمدید ویزا وجود دارد و افرادی که برای زندگی به باربادوس می‌روند از پرداخت مالیات بر درآمد معاف هستند.

باربادوس
باربادوس

این ویزا که «مهر خوشامدگویی» نام گرفته، با توجه به همه‌گیر شدن ویروس کرونا صادر می‌شود.

میا موتلی، نخست وزیر باربادوس، می‌گوید: «کووید ۱۹ کارها را در سراسر دنیا تغییر داد. حالا که تعداد بیشتری از افراد از خانه کار می‌کنند، ما به شما اطمینان می‌دهیم که می‌توانیم از این‌جا کار کنید.»

او می‌افزاید: «به‌ جای آن‌ که برای یک هفته، یا یک ماه بیایید، چرا برای کسب‌ و کار خود در این‌جا برنامه‌ریزی نکنید؟ ما سازوکاری داریم که به افرادی که مایل هستند اجازه می‌‌دهد از حضور در اقصی نقاط دنیا، خورشید، دریا، و یک جامعه باثبات بهره ببرند. باربادوس مقصدی عالی است.»

آمار ویروس کرونا در باربادوس هم بسیار پایین است. در این جزیره ۲۷۵ هزار نفری، تاکنون تنها صد مورد ابتلا و هفت مورد مرگ ناشی از کرونا وجود داشته‌ است. در این جزیره برنامه موثری برای ردیابی بیماران در حال اجراست.

افرادی که قصد دارند برای ویزای باربادوس اقدام کنند باید دو عکس سایز گذرنامه، صفحه اول گذرنامه، گواهی تولد و در صورت نیاز تاییدیه رابطه با بستگان و ویزای ورود داشته باشند. اطلاعات بیشتر در barbadoswelcomestamp.bb موجود است.

در باربادوس بیش از ۸۰ ساحل شن سفید و یک سایت ثبت جهانی یونسکو وجود دارد.

 منبع: ایندیپندنت
نمایش بیشتر

سید محسن مدنی بجستانی

مهندس برق قدرت - فوق لیسانس علوم سیاسی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا